послуги

Wi-Fi погіршує якість сперми

Вплив Wi-Fi на якість сперми

Група фахівців з Аргентини провела дослідження по виявленню можливих негативного впливу Wi-Fi випромінювання бездротових мереж на фертильність чоловіків. Результати дослідження були опубліковані в науковому журналі Fertility and Sterility, а також в NY Daily News. Дослідженням займалися вчені з центру репродуктивної медицини в аргентинському місті Кордова під керівництвом професора Конрадо Авендано. В ході дослідження було доведено, що Wi-Fi випромінювання негативно позначається на показниках спермограми, а значить погіршує якість сперми.

Дослідження проводилося на тридцяти добровольцях. Кожен досліджуваний, в ході експерименту, двічі здавав спермограмму. Взяті зразки сперми ділилися на дві рівні частини. Перша, протягом чотирьох годин перебувала поруч з ноутбуком, підключеного до мережі по Wi-Fi. Друга частина (Контрольна) перебувала поза зоною дії Wi-Fi мережі.

По закінченню зазначеного часу, зразки сперми піддавалися лабораторному дослідженню. Оцінювалася рухливість сперматозоїдів, яка знизилася в дослідних зразках на 25% в порівнянні з контрольною групою. Крім того, у 9% випробовуваних було зафіксовано пошкодження ДНК сперматозоїдів.

У зразках контрольної групи було зафіксовано зниження рухливості у 14% сперматозоїдів, а пошкодження ДНК спостерігалося лише в 3% сперматозоїдів. При чому, кількість мертвих сперматозоїдів, після закінчення контрольного часу, було однаковим в обох групах.

Дані результати дослідження підтверджують негативний вплив Wi-Fi випромінювання бездротових мереж на якість сперми, а саме рухливість сперматозоїдів і стан ДНК. У зв'язку з цим професор Авенандо рекомендує чоловікам, які збираються мати дітей, тримати підключені по Wi-Fi пристрої подалі від своїх статевих органів.

Скоробогатий Вячеслав Цезарович
Скоробогатий Вячеслав Цезарович
Головний лікар клініки «МедЦентрСервіс»
ми вам допоможемо. запишіться на прийом!
Додати коментар ...