послуги

Сексологія і сексопатологія. Консультація сексолога в Києві

Сексологія і сексопатологія. Клініка
Сексологія і сексопатологія. Консультація сексолога в Києві

З проблемами сексуальної сфери, на тому чи іншому етапі свого життя, стикається кожна людина.

Сексологія - наука, що вивчає всі аспекти сексуальної сфери людини: розвиток і становлення сексуальності, сексуальна поведінка, особливості сексуального життя пари, а також сексуальні порушення і відхилення. Сексопатологія - приватний розділ сексології, що вивчає патологічні розлади сексуальності. Розрізняють клінічну і судову сексопатологію.

Сексуальність, як одна зі складових людського життя, еволюціонує і проявляється протягом усього його життя. Особливості індивідуальної сексуальності формуються на основі спадковості і середовища, в якій відбувається розвиток і формування людини. Сексуальна поведінка у багато залежить від оточення, в якому протікає становлення і життя людини. Навколишнє середовище накладає відбиток на сексуальність. Неправильне сексуальне виховання, недостатня обізнаність в питаннях сексу, призводить до "сексуальної безграмотності" і перешкоджає гармонійного життя людини.

У сексології не існує чіткого розмежування між нормою і патологією. Сексуальні особливості кожної людини є результатом взаємодії біологічних факторів (вроджена статева конституція, вік, загальний стан здоров'я) і соціальних (середовище виховання, релігія, національні традиції, рівень культури, етичні й естетичні особливості).

Оскільки статева функція є парною, розподіл сексуальних розладів на чисто жіночі і чоловічі, також, є умовним.

Перш за все, лікаря сексолога потрібно виділити категорію пацієнтів з уявними, уявними сексуальними розладами, які в лікуванні не потребують, і яким, в першу чергу, потрібна роз'яснювальна психотерапія або допомога психолога.

Причини уявних сексуальних розладів:

  • Пред'явлення до себе надмірних вимог;
  • Зведення на себе уявного вади;
  • Недооцінка індивідуальних біологічних коливань партнерів;
  • Неправильна поведінка сексуального партнера;

Існує кілька класифікацій сексуальних розладів. Сексологи 4 основних категорії, які мають пряме відношення до фаз статевого акту.

Категорії сексуальних розладів:

  • Розлади сексуального потягу;
  • Розлади сексуального збудження;
  • Розлади оргазму;
  • Больові сексуальні розлади;

Сексуальні розлади чоловіків

Сексуальне здоров'я чоловіка, в різні періоди його життя, схильне до різних сексуальних розладів.
У молодих чоловіків, які тільки починають статеве життя, проблеми найчастіше носять психологічний характер і пов'язані, перш за все, з недостатнім сексуальним досвідом. У зрілому віці основною причиною сексуальних порушень є інфекційні та запальні захворювання статевих органів. Сексуальні проблеми чоловіків похилого виникають унаслідок судинних і гормональних порушень.
Сексуальні порушення чоловіків включають не тільки еректильну дисфункцію (імпотенцію).
Чоловіки, під час консультації у сексолога, андролога, сексопатолога найчастіше скаржаться на зниження або згасання лібідо (статевого потягу, сексуального бажання), мляву, швидко пропадаючу ерекцію, швидку еякуляцію і відсутність оргазму.

Класифікація статевої дисфункції у чоловіків:

Психогенна статева дисфункція

(Ситуативна еректильна дисфункція, психогенна псевдоімпотенція)
До психогенної статевої дисфункції, найчастіше, схильні молоді чоловіки, які не мають достатнього сексуального досвіду, що починають статеве життя. Крім того, з цим видом порушень можуть стикатися чоловіки, під час зміни статевої партнерки. Хвилювання під час першого статевого акту може призвести до природного зниження ерекції. Фіксація свідомості на невдачі призводить до формування синдрому тривожного очікування невдачі. Негативна або глузлива реакція на зникнення ерекції з боку статевої партнерки посилює тривогу чоловіка, сприяє "закоріненню" на проблемі і формування неврозу очікування невдачі.

У таких чоловіків збережено, або навіть посилено, статевий потяг, цілком нормальні нічні і спонтанні ерекції, абсолютно нормальні всі фази статевого акту при мастурбації. Більш того, при спілкуванні з партнеркою, обіймах, попередніх пестощах ерекція нормальна. Однак, при одяганні презерватива або безпосередньому введенні статевого акту в піхву, ерекція пропадає.

Еректильна дисфункція носить ситуативний характер, проявляється в одній і тій же ситуації. Постійна концентрація на проблемі йде по колу: страх очікування невдачі - невдача - посилення страху. Таким чином формується "порочне коло" сексуальної дисфункції. Нереалізоване статеве збудження і приплив крові до статевих органів веде до формування венозного застою в передміхуровій залозі, який, в кінцевому підсумку, може призвести до формування хронічного простатиту. Консультація лікаря сексолога і раціональна психотерапія, у таких чоловіків, дозволяє зняти напругу і розірвати порочне коло.

Генитально-рецептивна (урогенитальна) статева дисфункція

Дана форма сексуальної дисфункції виникає на тлі запальних захворювань, найчастіше це простатит і везикуліт (запалення насінних пухирців). Ця форма статевої дисфункції може зустрічатися у всіх вікових групах. Простатит може розвиватися на фоні малорухливого способу життя, сидячої роботи, нерегулярному статевому житті. Безпосереднім фактором, який веде до запалення в передміхуровій залозі є інфекційний чинник, в тому числі і інфекції, що передаються статевим шляхом. Часто, першим симптомом простатиту є прискорена еякуляція. Пізніше, може приєднається зниження ерекції і зниження статевого потягу, збільшення періоду відновлення між статевими актами.

Переживання з приводу власного сексуального здоров'я вносить додатковий психогенний компонент і веде до формування змішаної форми сексуальної дисфункції: урогенитальної з психогенним компонентом.

Діенцефальна статева дисфункція

Цей вид сексуальної дисфункції розвивається у чоловіків, що мають хронічні захворювання печінки, нирок, кишківника, нервової системи, що супроводжуються зниженням загального тонусу організму. Часто ця форма сексуальної дисфункції супроводжує інфекційні захворювання (туберкульоз), проживання в несприятливій екологічній обстановці, виробничі шкідливості (хронічні отруєння, СВЧ випромінювання, вібрація, іонізуюча радіація).

При цьому виді статевої дисфункції страждають всі складові сексуального процесу. Чоловіки скаржаться на зниження лібідо (статевий потяг), погіршення ерекції, стертість оргазму.
При цій формі статевої дисфункції спостерігається зниження статевого потягу, ерекції, стертість оргазму.

Спинальная статева дисфункція

Це рідкісна і важко виліковна форма еректильної дисфункції, пов'язана з незворотними ушкодженнями головного та спинного мозку: інсульт, травми, пухлини, інфекційні захворювання (сифіліс). До цього порушення ерекції найбільш підходить термін - імпотенція. При цій формі відсутні будь-які ерекції.

Судинна статева дисфункція

Судинні порушення можуть призводити до зниження ерекції. Розрізняють порушення ерекції, викликані недостатністю артеріального припливу до печеристих тіл статевого члена і еректильну дисфункцію, внаслідок посиленого венозного скидання. Артеріальна судинна еректильна дисфункція спостерігається при атеросклерозі судин і цукровому діабеті. Спонтанні і нічні ерекції при цій формі знижені або відсутні.

Ендокринна статева дисфункція

Відсутність або зниження ерекції внаслідок ендокринних захворювань. Повна імпотенція спостерігається при вродженої гіпоплазії або відсутності яєчок. Ендокринний компонент може додаватися до урогенитальної форми еректильної дисфункції, посилюючи зниження ерекції. При цукровому діабеті погана ерекція має подвійну природу: судинну і ендокринну. В даному випадку спостерігається зниженням статевого потягу, погана ерекція, схильністю до затяжного статевого акту. Подальше погіршення ерекції призводить до неможливості здійснити статевий акт.

Інволютивна статева дисфункція

Зниження ерекції у літніх чоловіків відбувається внаслідок клімактеричних змін. Починається зі зниження ерекції зі схильністю до затяжного статевого акту при підвищеному або зниженому статевому потязі. Пізніше поступово розвивається імпотенція.

Змішана статева дисфункція

Серед всіх видів статевої дисфункції дана форма зустрічається приблизно в 40% випадків. Змішана статева дисфункція може проявлятися зниженням лібідо, поганою ерекцією, прискореним сім'явипорскуванням, відсутністю оргазму.

Діагностика статевої дисфункції вимагає комплексного підходу до кожного пацієнта. Обов'язковим є обстеження в уролога, андролога. Може знадобитися додаткова консультація кардіолога, ендокринолога, невропатолога.

Діагностика статевої дисфункції вимагає комплексний підхід до кожного пацієнта. Обов'язковою є обстеження в уролога, андролога. Може знадобитися додаткова консультація кардіолога, ендокринолога, невропатолога.

Рекомендуємо Вам консультацію лікаря сексопатолога клініки "МедЦентрСервіс"

Зручно і Анонімно на Печерську

Будьте здорові і щасливі!

Сексологія і сексопатологія. Консультація сексолога в Києві 3.76/5 Проголосовало: 197
Читайте також:
Скоробогатий Вячеслав Цезарович
Скоробогатий Вячеслав Цезарович
Лікар уролог, андролог клініки «МедЦентрСервіс»
ми вам допоможемо. запишіться на прийом!
Додати коментар ...