послуги

Венерологія

Венерологія. Клініка «МедЦентрСервіс» - Київ, Печерськ, Кловська, фото

Що вивчає наука Венерологія

Венерологія - наука вивчає причини, симптоми, шляхи зараження, діагностику, лікування та профілактику захворювань, що передаються статевим шляхом (ЗПСШ). Велика кількість людей є носіями інфекцій, що передаються статевим шляхом (ІПСШ). Одні з них мають типові симптоми, іншим властиве стерте, прихований перебіг.

Статеві інфекції можуть протікати безсимптомно. Важливе значення має своєчасна діагностика. В "МедЦентрСервис" ви можете пройти діагностику і здати аналізи на будь-які статеві інфекції.

За останнє десятиліття венеричні захворювання прийняли епідемічний характер. В даний час науці відомо більше двох десятків захворювань та інфекцій, що передаються статевим шляхом. Лікар венеролог повинен орієнтуватися в таких наукових дисциплінах, як урологія, дерматологія, гінекологія.

Особливості венеричних захворювань

Венеричні захворювання - це хвороби, що передаються від однієї людини іншій статевим шляхом, включаючи орально-генітальний і анально-генітальний контакти. Статева інфекція не завжди є ознакою статевої розбещеності: деякі ЗПСШ протікають безсимптомно і виявляються у стійких подружніх пар.

Причини поширення статевих інфекцій

Важливий фактор поширення венеричних хвороб - широке використання протизаплідних таблеток. Приймаючи їх, жінки перестають боятися небажаної вагітності і мають велику ступінь сексуальної свободи, для них відпадає необхідність використання презервативів і сперміцидів, які частково запобігають деякі захворювання. Крім того, протизаплідні таблетки зменшують кислотність середовища в піхві, що сприяє розмноженню збудників гонореї і інших венеричних захворювань.

Важливу роль в поширенні хвороби відіграє мутація і пристосовність мікроорганізмів, що призводять до виникнення нових форм патогенних збудників і сприяє формуванню резистентності до антибіотиків у існуючих мікроорганізмів.

Основні шляхи зараження статевими інфекціями

Статевий шлях зараження ЗПСШ
Контактно-побутовий шлях зараження ЗПСШ
Внутріутнобний шлях зараження ЗПСШ
Парентеральний шлях зараження ЗПСШ
Інші шляхи зараження ЗПСШ

Форми, стадії і симптоми венеричних захворювань

Гостра форма ЗПСШ

Гостра форма розвивається, в процесі інкубаційного періоду (від 3-5 днів до 2-3 тижнів після зараження, в залежності від виду збудника). Гостра форма ЗПСШ проявляється типовими симптомами статевої інфекції.
У чоловіків з'являються симптоми уретриту (печіння, виділення і різі при сечовипусканні), у жінок - симптоми кольпіту і уретриту (виділення з піхви, свербіж, печіння і різі при сечовипусканні). При зараженні під час орального контакту іноді розвивається стоматит або ангіна. При зараженні під час анального сексу може розвиватися запальний процес прямої кишки - проктит.

Хронічна форма ЗПСШ

Якщо гостру форму ЗПСШ не лікувати, або лікувати неправильно, вона переходить в хронічну. Симптоми захворювання в хронічній формі згладжуються або зовсім зникають Вам може здатися, що сталося самоизлечение, і необхідність звернення до лікаря відпала. Однак, інфекція міцно закріплюється в організмі і призводить до формування ускладнених форм ЗПСШ. Крім того, людина є носієм і розповсюджувачем статевої інфекції.

Первинно-хронічна форма ЗПСШ

У деяких випадках розвивається первинно-хронічна форма ЗПСШ, коли відсутні типові симптоми і людина відразу стає носієм венеричною інфекції.

Часто зараження відбувається відразу декількома видами статевих інфекцій. У цьому випадку симптоми захворювання можуть бути нетиповими і встановити причину можна тільки під час спеціальної діагностики.

Рекомендуємо Вам відвідати лікаря венеролога клініки "МедЦентрСервіс"

Венерологія 4.04/5 Проголосовало: 206
Читайте також:
Скоробогатий Вячеслав Цезарович
Скоробогатий Вячеслав Цезарович
Головний лікар клініки "МедЦентрСервіс"
ми вам допоможемо. запишіться на прийом!
Додати коментар ...